1. Zdrowa dieta jako istotne uzupełnienie leczenia zaburzeń lipidowych w prewencji pierwotnej i wtórnej?
DR. KATARZYNA OKRĘGLICKA
2. Nutraceutyki o największym EBM w leczeniu chorób sercowo-naczyniowych – które, kiedy, jacy pacjenci odnoszą największe korzyści?
DR. DANIEL ŚLIŻ
3. Nutraceutyki w leczeniu zaburzeń lipidowych jako wsparcie terapii pacjentów kardiologicznych na podstawie konkretnych przypadków klinicznych. Najnowsze wytyczne postępowania 2023
PROF. MACIEJ BANACH
4. Dyskusja, pytania i odpowiedzi.
PROF. BOGDAN OKOPIEŃ
2. Jak skutecznie leczyć zaburzenia lipidowe i nie tylko, by nie zapomnieć o ryzyku rezydualnym? Wytyczne rozpoznawania i leczenia zespołu metabolicznego 2022
PROF. ARTUR MAMCARZ
3. Zaburzenia mikrokrążenia wieńcowego – przyczyny, wpływa na rokowanie, w tym u pacjentów z prawidłowym profilem lipidowym. Czy potrafimy skutecznie leczyć?
PROF. ŁUKASZ KOŁTOWSKI
4. Dyskusja, pytania i odpowiedzi.
MGR. ANETA GWOZDOWSKA
2. Pacjent 37 lat z niskim ryzykiem i cholesterolem LDL-C=143 mg/dl, niestosujący się do zmian stylu życia – czy coś jeszcze możemy zrobić?
PROF. MACIEJ BANACH
3. Pacjent z nadwagą, nadciśnieniem i zaburzeniami lipidowymi. Jak bardzo leczenie skojarzone/polypile poprawiają wyniki leczenia i rokowanie?
PROF. PIOTR JANKOWSKI
5. Pacjentka z cukrzycą po menopauzie, objawowa pomimo skutecznego leczenia – jakie może być rozpoznanie, jak skutecznie leczyć??
PROF. AGATA BIELECKA
4. Dyskusja, pytania i odpowiedzi.
1. Częstość występowania zaburzeń lipidowych w gabinecie lekarza rodzinnego. Jak skutecznie diagnozować i leczyć? Rola lekarzy rodzinnych w leczeniu z zastosowaniem nowoczesnych terapii.
Prof. Tomasz Tomasik (Kraków)
2. Zaburzenia lipidowe u pacjentów bardzo wysokiego ryzyka sercowo-naczyniowego. Częstość występowania na podstawie wyników PL-ACS, KOS-Zawał, Rejestru Tercet oraz danych SCCS. Kiedy powinniśmy podejrzewać FH.
Prof. Mariusz Gąsior (Zabrze)
3. A jak to wygląda z perspektywy Europy i danych światowych (najnowsze wyniki badania Odyssey APPRISE, SafeHeart, REALITY oraz SANTORINI). Jaką rolę będzie miała polska (PTL) i europejska (EAS) sieć centrów lipidowych i dlaczego warto się w niej znaleźć.
Prof. Maciej Banach (Łódź)
4. Dyskusja, pytania i odpowiedzi.
1. Profil lipidowy – jakie parametry lipidowe oceniamy a jakie powinniśmy oceniać w roku 2022 i dla jakie dla wybranych pacjentów z grup ryzyka będą miały największe znaczenie. Czy, dlaczego i kiedy będziemy oceniali ApoB?
2. Ryzyko rezydualne związane z wysokim TG. Dlaczego jest to ważne, jak skutecznie diagnozować i postępować z zastosowaniem innowacyjnego leczenia.
4. Dyskusja, pytania i odpowiedzi.
Dr Joanna Lewek (Łódź)
Dr Paweł Rajewski
5. Dyskusja, pytania i odpowiedzi.
Prawa autorskie – 2024 – Polskie Towarzystwo Lipidologiczne