Kampania May Measurement Month 2022 (MMM22)

Polskie Towarzystwo Lipidologiczne objęło patronatem tegoroczną kampanię May Measurement Month 2022 (MMM22) – Maj Miesiącem Mierzenia ciśnienia krwi, w której do tej pory podczas ogólnoświatowego badania przebadanych zostało blisko 5 milionów osób w ponad 100 krajach, zaś u ponad 1 miliona osób rozpoznano niekontrolowane lub nieskutecznie leczone nadciśnienie tętnicze. 

Oprócz aspektu poznawczego i naukowego, zadaniem kampanii MMM22 będzie również prowadzenie działań edukacyjnych i prewencyjnych, w tym między innymi: 

  • zwrócenie uwagi na potrzebę zwiększenia przesiewowych pomiarów ciśnienia tętniczego; 
  • rozpoznanie i zredukowanie nadciśnienia tętniczego u przebadanych osób, u których podwyższone ciśnienie wymaga interwencji zgodnie z aktualnymi wytycznymi; 
  • wykorzystanie danych na temat nieleczonego nadciśnienia i samego badania do motywowania władz celem poprawy polityki zdrowotnej, a tym samym do zmniejszenia obciążenia chorobami związanymi z podwyższonym ciśnieniem tętniczym. 

To dla nas wielka przyjemność, móc wesprzeć tak ważną inicjatywę. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami kampanii MMM22 na dedykowanej stronie internetowej. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Zobacz również:

Nowy program lekowy B101

Szanowni Państwo,Miło nam poinformować, że dzięki wspólnej pracy Towarzystw Naukowych, w tym Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego udało się wprowadzić kolejne zmiany do programu lekowego

Czytaj więcej »

Kwestionariusz o wiedzy na temat zapalenia jako czynnika ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, elementów diagnostyki i postępowania w kontekście rezydualnego ryzyka sercowo-naczyniowego.

Szanowni Państwo,  Serdecznie zapraszamy do wypełnienia krótkiego kwestionariusza na temat wiedzy na temat zapalenia jako czynnika ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, elementów diagnostyki i postępowania w kontekście rezydualnego ryzyka sercowo-naczyniowego.  https://ptlipid.pl/ankiety/how-important-is-inflammation-as-a-residual-cardiovascular-risk-factor-the-knowledge-perception-and-management/  Wyniki

Czytaj więcej »