Kampania edukacyjna “Kardiologia i diabetologia”

Polskie Towarzystwo Lipidologiczne objęło patronatem kampanię edukacyjno-merytoryczną „Kardiologia i diabetologia”. Nadrzędnym celem projektu jest budowanie świadomości społecznej na temat objawów, ścieżki diagnostycznej, terapii chorób układu krążenia, jak również leczenia cukrzycy i jej powikłań, a także innych schorzeń związanych z zaburzeniami homeostazy glikemii. W ramach kampanii rozmawiano z przedstawicielami ochrony zdrowia oraz ekspertami.
 
Celem projektu jest budowanie społecznej świadomości na temat chorób układu krążenia oraz poprawy sytuacji chorych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową tematyką tej inicjatywy oraz odwiedzenia dedykowanej strony: www.byczdrowym.info.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Zobacz również:

Nowy program lekowy B101

Szanowni Państwo,Miło nam poinformować, że dzięki wspólnej pracy Towarzystw Naukowych, w tym Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego udało się wprowadzić kolejne zmiany do programu lekowego

Czytaj więcej »

Kwestionariusz o wiedzy na temat zapalenia jako czynnika ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, elementów diagnostyki i postępowania w kontekście rezydualnego ryzyka sercowo-naczyniowego.

Szanowni Państwo,  Serdecznie zapraszamy do wypełnienia krótkiego kwestionariusza na temat wiedzy na temat zapalenia jako czynnika ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, elementów diagnostyki i postępowania w kontekście rezydualnego ryzyka sercowo-naczyniowego.  https://ptlipid.pl/ankiety/how-important-is-inflammation-as-a-residual-cardiovascular-risk-factor-the-knowledge-perception-and-management/  Wyniki

Czytaj więcej »