Debata na temat profilaktyki sercowo-naczyniowej z okazji Światowego Dnia Serca

Szanowni Państwo,

z okazji nadchodzącego Światowego Dnia Serca mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa do posłuchania wyjątkowej debaty na temat profilaktyki sercowo-naczyniowej, która odbędzie się 29 września o godzinie 14:00. Porozmawiamy między innymi o aktualnym stanie kardiologii w Polsce, rozwiązaniach, które możemy wprowadzić, zmienić lub poprawić. 

Poruszana tematyka dotyczyć będzie także:

  1.  Częstość występowania najważniejszych czynników ryzyka chorób sercowo-naczyniowych i co zrobić by opóźnić lub nie dopuścić do wystąpienia choroby serca i naczyń u pacjentów w Polsce?
  2. Dieta, wysiłek fizyczny, brak stosowania używek – zdrowy styl życia, taki modny, że aż niemodny i nie stosowany! W Polsce 2021 ponad połowa Polaków z nadwagą i otyłością!
  3. Czy w Polsce jest realna szansa na powstanie koordynowanej opieki w prewencji pierwotnej uzupełniającej program KOS-Zawał?
  4. Czego brakuje w programie profilaktycznym 40+ i czy ten program ma szansę na realną poprawę zdrowia Polaków w Polsce?
  5. Wyniki programu KOS-Zawał. Czy spełnił swoje oczekiwania?
  6. Leczenie zaburzeń lipidowych i innych czynników ryzyka a także chorób serca w czasie pandemii Covid-19 i w okresie Long-Covid? Gdzie popełniliśmy błędy, jak się ich ustrzec na przyszłość?
  7. Największe wyzywania prewencji wtórnej – dlaczego w Polsce obserwujemy nadal jedne z największych wskaźników pierwszych i ponownych zawałów i udarów w ciągu pierwszych 12 miesiąca? Co zawodzi? Co należy zrobić?
  8. Jak skutecznie edukować lekarzy, ale jak przede wszystkim dotrzeć do pacjentów, by wygrywała nauka, by mieli zaufanie do lekarzy, a nie do dr. Google, lek. Twittera czy sąsiada?
  9. Problem inercji terapeutycznej w Polsce. Dlaczego nie stosujemy największych dawek, dlaczego nie stosujemy leczenia skojarzonego, w tym leków złożonych, które wg EBM, przynosi największe korzyści?
  10. Stan dostępności innowacyjnych terapii w Polsce. Czy nowe leki hipolipemizujące i nie tylko mają szansę na poprawę diagnostyki i leczenia chorób serca i naczyń w Polsce?

Serdecznie zapraszamy!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Zobacz również:

Nowy program lekowy B101

Szanowni Państwo,Miło nam poinformować, że dzięki wspólnej pracy Towarzystw Naukowych, w tym Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego udało się wprowadzić kolejne zmiany do programu lekowego

Czytaj więcej »

Kwestionariusz o wiedzy na temat zapalenia jako czynnika ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, elementów diagnostyki i postępowania w kontekście rezydualnego ryzyka sercowo-naczyniowego.

Szanowni Państwo,  Serdecznie zapraszamy do wypełnienia krótkiego kwestionariusza na temat wiedzy na temat zapalenia jako czynnika ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, elementów diagnostyki i postępowania w kontekście rezydualnego ryzyka sercowo-naczyniowego.  https://ptlipid.pl/ankiety/how-important-is-inflammation-as-a-residual-cardiovascular-risk-factor-the-knowledge-perception-and-management/  Wyniki

Czytaj więcej »