
Szanowni Państwo,
z okazji nadchodzącego Światowego Dnia Serca mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa do posłuchania wyjątkowej debaty na temat profilaktyki sercowo-naczyniowej, która odbędzie się 29 września o godzinie 14:00. Porozmawiamy między innymi o aktualnym stanie kardiologii w Polsce, rozwiązaniach, które możemy wprowadzić, zmienić lub poprawić.
Poruszana tematyka dotyczyć będzie także:
- Częstość występowania najważniejszych czynników ryzyka chorób sercowo-naczyniowych i co zrobić by opóźnić lub nie dopuścić do wystąpienia choroby serca i naczyń u pacjentów w Polsce?
- Dieta, wysiłek fizyczny, brak stosowania używek – zdrowy styl życia, taki modny, że aż niemodny i nie stosowany! W Polsce 2021 ponad połowa Polaków z nadwagą i otyłością!
- Czy w Polsce jest realna szansa na powstanie koordynowanej opieki w prewencji pierwotnej uzupełniającej program KOS-Zawał?
- Czego brakuje w programie profilaktycznym 40+ i czy ten program ma szansę na realną poprawę zdrowia Polaków w Polsce?
- Wyniki programu KOS-Zawał. Czy spełnił swoje oczekiwania?
- Leczenie zaburzeń lipidowych i innych czynników ryzyka a także chorób serca w czasie pandemii Covid-19 i w okresie Long-Covid? Gdzie popełniliśmy błędy, jak się ich ustrzec na przyszłość?
- Największe wyzywania prewencji wtórnej – dlaczego w Polsce obserwujemy nadal jedne z największych wskaźników pierwszych i ponownych zawałów i udarów w ciągu pierwszych 12 miesiąca? Co zawodzi? Co należy zrobić?
- Jak skutecznie edukować lekarzy, ale jak przede wszystkim dotrzeć do pacjentów, by wygrywała nauka, by mieli zaufanie do lekarzy, a nie do dr. Google, lek. Twittera czy sąsiada?
- Problem inercji terapeutycznej w Polsce. Dlaczego nie stosujemy największych dawek, dlaczego nie stosujemy leczenia skojarzonego, w tym leków złożonych, które wg EBM, przynosi największe korzyści?
- Stan dostępności innowacyjnych terapii w Polsce. Czy nowe leki hipolipemizujące i nie tylko mają szansę na poprawę diagnostyki i leczenia chorób serca i naczyń w Polsce?
Serdecznie zapraszamy!